Ako prihlásený užívateľ máte možnosť nastaviť si zobrazenie Heureky.

Zobraziť pôvodnú Heureku

Migralgin tbl.1 x 20

95 %
Písomná informácia pre používateľa Migralgin 250 mg, 250 mg, 50 mg tablety kyselina acetylsalicylová, paracetamol, kofeín         ‌1. Čo je Migralgin a na čo sa používa  ...
4,58 €
Doprava 2,7 €,Skladom
Garantovaný nákup z Najlekaren.eu.
Zoradiť:

Najlacnejšie ponuky (32)

Skladom  1 variant2,99 €98 % • 1 159 recenziíĎalšie informácie
Skladom  1 variant1,99 €97 % • 2 023 recenziíĎalšie informácie
Skladom  1 variant2,99 €98 % • 1 891 recenziíĎalšie informácie
Skladom  1 variant2,5 €99 % • 2 005 recenziíĎalšie informácie
Skladom  1 variant3,35 €93 % • 334 recenziíĎalšie informácie
Skladom  1 variant2,9 €100 % • 280 recenziíĎalšie informácie
Skladom  1 variant1,6 €73 % • 16 recenziíĎalšie informácie
Skladom  1 variant1,99 €99 % • 4 595 recenziíĎalšie informácie
Skladom  1 variant2,8 €100 % • 1 080 recenziíĎalšie informácie
Skladom  1 variant5 €Nezbiera overené recenzieĎalšie informácie

Popis produktu

Písomná informácia pre používateľa Migralgin 250 mg, 250 mg, 50 mg tablety kyselina acetylsalicylová, paracetamol, kofeín         ‌1. Čo je Migralgin a na čo sa používa  ...

Parametre produktu

Výrobca
Príznaky
bolesť
Forma prípravku
tablety
Určenie
univerzálne
Množstvo
20 ks
Vek
pre dospelých

Recenzie

  • , zakúpené v MojaLekáreň.sk

    Odporúča produkt

    90 %

    dosť rýchlo zaberá na stredne silné bolesti hlavy

  • , zakúpené v Dr.Max lekáreň

    Odporúča produkt

    100 %

    • Rychly ucinok
  • , zakúpené v MojaLekáreň.sk

    Odporúča produkt

    100 %

    • zabera pri bolestiach hlavy

Parametre produktu

Výrobca
Príznaky
bolesť
Forma prípravku
tablety
Určenie
univerzálne
Množstvo
20 ks
Vek
pre dospelých

Popis produktu

Písomná informácia pre používateľa

Migralgin 250 mg, 250 mg, 50 mg tablety kyselina acetylsalicylová, paracetamol, kofeín         ‌1. Čo je Migralgin a na čo sa používa  

Migralgin je liek proti bolesti (analgetikum), na zníženie horúčky a proti zápalu (nesteroidové antiflogistikum/analgetikum).

Migralgin obsahuje tri liečivá: paracetamol, kyselinu acetylsalicylovú a kofeín. Paracetamol zmierňuje bolesť a znižuje horúčku. Kyselina acetylsalicylová zmierňuje bolesť, znižuje horúčku a má protizápalové účinky. Kofeín zmierňuje príznaky únavy a podporuje duševnú motiváciu a výkon. Taktiež zrýchľuje účinok paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej, ako i posilňuje ich účinky.

Táto kombinácia liečiv je účinnejšia ako užívanie jednotlivých liečiv (paracetamolu alebo kyseliny acetylsalicylovej alebo kofeínu) alebo dvojitej kombinácie (paracetamol a kyselina acetylsalicylová). Táto kombinácia znižuje potrebné množstvo liekov proti bolesti (analgetík).

Migralgin je určený na užívanie u dospelých a dospievajúcich vo veku 12 rokov a starších na liečbu:

  • akútnej bolesti hlavy pri záchvate migrény s aurou (predzvesťou) alebo bez aury,
  • tenznej (napätej) bolesti hlavy.

Migrénové bolesti hlavy môžu byť sprevádzané ďalšími príznakmi, ako je nevoľnosť alebo vracanie a citlivosť na svetlo a zvuk. Záchvaty migrény môžu byť „oznámené“ aurou (varovným pocitom, ktorý zvyčajne pozostáva z vizuálnych narušení, napr. svetelné záblesky, cik-cak čiary, hviezdy alebo vlny).

Tenzná bolesť hlavy je najčastejší typ bolesti hlavy. Bolesť je často popisovaná ako konštantný tlak, ako keby bola hlava drvená vo zveráku a často prebieha na oboch stranách hlavy naraz.

Ak sa do 3-4 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.   ‌2. Čo potrebujete vedieť predtým, ako užijete Migralgin  

Neužívajte Migralgin, ak

  • ste alergický (precitlivený na paracetamol, kyselinu acetylsalicylovú, kofeín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku (uvedených v časti 6), salicyláty alebo iné nesteroidné protizápalové lieky (ktoré znižujú bolesť, horúčku alebo zápal);
  • máte žalúdočné alebo dvanástnikové vredy;
  • máte závažnú poruchu pečene alebo srdca;
  • trpíte zvýšenou náchylnosťou ku krvácaniu;
  • taktiež užívate 15 mg a viac metotrexátu týždenne (liek používaný na liečbu reumatoidnej artritídy, psoriázy alebo rôznych druhov rakoviny);
  • ste v posledných troch mesiacoch tehotenstva;
  • alebo vaše dieťa má menej ako 12 rokov;
  • ste mladší ako 17 rokov a súčasne máte horúčku (pozri časť 3, „Použitie u detí a dospievajúcich“).

Upozornenia a opatrenia

Predtým, ako začnete užívať Migralgin, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika:

  • ak máte bronchiálnu astmu (dýchacie ťažkosti), sennú nádchu, opuch nosovej sliznice (nosové polypy) alebo iné alergické problémy;
  • ak ste niekedy mali žalúdočné alebo dvanástnikové vredy;
  • ak máte alebo ste niekedy maližalúdočné alebo črevné problémy, krvácanie (mohli ste byť chorý a vaša stolica obsahovala krv alebo tmavé častice, ktoré vyzerajú ako kávová usadenina, máte krvavú alebo čiernu dechtovitú stolicu) alebo prederavenie (perforácie) žalúdka alebo čreva;
  • ak máte ochorenie obličiek, srdca alebo ťažkosti s pečeňou (napr. chronické zneužívanie alkoholu alebo zápal pečene);
  • ak máte dedičné ochorenie nedostatok glukózo-6-fosfát-dehydrogenázy alebo Gilbertov syndróm;
  • ak máte zvýšenú činnosť štítnej žľazy (hypertyreóza);
  • ak máte plánovanú operáciu alebo iný chirurgický zákrok (vrátane napr. vytrhnutia zuba);
  • ak máte dnu (u niektorých pacientov použitie kyseliny acetylsalicylovej môže viesť k záchvatu dny);
  • ak užívate akékoľvek lieky (pozri časť „Iné lieky a Migralgin“);
  • ak máte mastocytózu (ochorenie imunitného systému).

Ak sa pri užívaní tohto lieku príznaky infekcie zopakujú alebo sa zhoršia, ihneď vyhľadajte lekára.

Pravidelné užívanie liekov proti bolesti môže viesť k trvalému zníženiu funkcií obličiek s rizikom zlyhania obličiek (analgetická nefropatia).

Migralgin môže ovplyvniť výsledky niektorých laboratórnych testov. Ak máte podstúpiť vyšetrenie krvi, moču alebo iné laboratórne vyšetrenia, informujte, prosím, zdravotníckych pracovníkov, že užívate Migralgin.

Vyhnite sa častému užívaniu liekov proti bolesti, ak trpíte:

  • diabetes mellitus (cukrovkou);
  • alkoholizmom;
  • dehydratáciou (kvôli hnačke, horúcemu počasiu, prílišným telesným cvičením s nadmerným potením);
  • chronicky (dlhodobo) nízkym krvným tlakom;
  • závažným poranením;
  • alebo ak podstupujete reumatickú liečbu.

Dlhodobé užívanie/zneužívanie lieku

Dlhodobé užívanie vysokých dávok Migralginu, ktoré nie je v súlade s odporučeným dávkovaním, môže viesť k vyvolaniu bolestí hlavy, ktoré sa nedajú liečiť zvýšenými dávkami tohto lieku. V takýchto prípadoch sa nemôže pokračovať v liečbe bez porady s lekárom.

Iné lieky a Migralgin

Ak teraz užívate alebo ste v poslednom čase užívali, či práve budete užívať ďalšie lieky, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Neužívajte Migralgin, ak užívate aj iné lieky proti bolesti alebo lieky znižujúce horúčku, ktoré obsahujú paracetamol alebo kyselinu acetylsalicylovú.  

Migralgin a jedlo, nápoje a alkohol

Ak počas užívania Migralginu pociťujete zažívacie ťažkosti, užite dávku spolu s jedlom.

Pri užívaní tohto lieku sa treba vyhnúť konzumácii alkoholu.

Ak užívate Migralgin, znížte spotrebu liekov, potravín a nápojov obsahujúcich kofeín. Príliš veľa kofeínu môže spôsobiť nervozitu, nepokoj a rýchlejší tlkot srdca.

Tehotenstvo, dojčenie a plodnosť

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, než začnete užívať tento liek.

Migralgin nesmiete užívať, ak ste viac ako 6 mesiacov tehotná.

Ak ste tehotná menej ako 6 mesiacov, poraďte sa so svojím lekárom predtým, než začnete tento liek užívať. Neužívajte tento liek, pokiaľ vám to neodporučí váš lekár.

Migralgin sa nesmie užívať počas dojčenia dlhší čas alebo vo vyšších dávkach.

Migralgin patrí do skupiny liekov, ktoré môžu u žien oslabiť schopnosť otehotnieť. Tento účinok sa po ukončení liečby stratí.

Vedenie vozidiel a obsluha strojov

Nie je známe, že užívanie Migralginu má vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.

Migralgin obsahuje laktózu

Ak vám váš lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, kontaktujte svojho lekára pred užitím tohto lieku.   ‌3. Ako užívať Migralgin  

Vždy užívajte tento liek presne tak, ako je uvedené v tejto písomnej informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Pokiaľ vám váš lekár nepredpísal inak, zvyčajná dávka pre dospelých a dospievajúcich vo veku 12 rokov a starších je 1-2 tablety Migralginu v najmenej 4-hodinových intervaloch, až 3 x denne, ak je to potrebné.

  • Maximálna denná dávka nemá presiahnuť 6 tabliet v priebehu 24 hodín.
  • Tablety je potrebné užiť rozpustené v malom množstve tekutiny, alebo celé (nerozhryzené) s dostatočným množstvom tekutiny.
  • Neužívajte tento liek dlhšie ako 3-4 dni, ak vám lekár, zubný lekár alebo lekárnik neodporučil inak.

Použitie u pacientov s poruchou funkcie pečene alebo obličiek

Poraďte sa s lekárom o úprave dávky pred užívaním tohto lieku. Po posúdení vášho zdravotného stavu, vám môže lekár odporučiť nižšiu dávku, alebo dlhšie intervaly ako 4 hodiny medzi jednotlivými dávkami.

Použitie u detí a dospievajúcich

Tento liek je určený na užívanie u dospelých a dospievajúcich vo veku 12 rokov a starších.

Migralgin nemá byť používaný k liečbe detí a dospievajúcich vo veku do 17 rokov s ochoreniami so zvýšenou teplotou (napr. ovčie kiahne).

Ak dieťa alebo dospievajúci má nasledujúce príznaky súbežne ako má ochorenie so zvýšenou teplotou a príznaky trvajú dlhú dobu, kontaktujte lekára alebo okamžite choďte do nemocnice:

  • vracanie,
  • bolesti hlavy,
  • strácanie vedomia.

Toto môže byť príznakom Reyeovho syndrómu, veľmi zriedkavého, ale v niektorých prípadoch fatálneho (smrteľného) ochorenia, ktoré si vyžaduje okamžité lekárske ošetrenie.

Ak užijete viac Migralginu, ako máte

Ak užijete viac Migralginu, ako je predpísané, alebo ak dieťa náhodne užije tento liek, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Lekársku pomoc vyhľadajte aj v tom prípade, ak sa budete cítiť dobre (alebo dieťa), pretože hrozí riziko oneskoreného vážneho poškodenia pečene.

Ak zabudnete užiť Migralgin

Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku. Vezmite si ďalšiu dávku čo najskôr, ako si spomeniete, ale s odstupom najmenej 4 hodiny medzi jednotlivými dávkami. Neužívajte viac ako 6 tabliet v priebehu 24 hodín.

Ak prestanete užívať Migralgin

Ak prestanete užívať tento liek náhle potom, ako ste ho užívali dlhšiu dobu a vo vysokých dávkach, ktoré nie sú v súlade s pokynmi pre užívanie (tzv. zneužívanie lieku), môžu sa u vás objaviť bolesti hlavy, ako i únava, bolesti svalov, nervozita a vegetatívne príznaky (napr. potenie, nevoľnosť, zrýchlená činnosť srdca). Tieto príznaky ustúpia v priebehu niekoľkých dní. Lieky proti bolesti sa nemajú znovu začať užívať, pokiaľ tieto príznaky úplne neprestanú. Opätovné užívanie liekov proti bolesti sa má začať len po konzultácii s lekárom.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa užívania tohto lieku, opýtajte sa svojho lekára alebo lekárnika.   ‌4. Možné vedľajšie účinky  

Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

Okamžite vyhľadajte lekársku pomoc, ak sa u vás objaví:

  • anafylaktický šok (veľmi závažná alergická reakcia s príznakmi ako sú závraty, poruchy vedomia, problémy s dýchaním, opuch jazyka a dýchacích ciest, modrá farba pleti atď.);
  • angioedém (náhly opuch, ktorý sa vyskytne v tkanive pod povrchom kože);
  • príznaky infekcie, ktoré saopakujú alebo zhoršujú;
  • závažné kožné reakcie boli hlásené veľmi zriedkavo. Tieto reakcie môžu zahŕňať vredy v ústach, hrdle, nose, na pohlavných orgánoch a spojivkách (červené a opuchnuté oči). Závažné kožné vyrážky často predchádza horúčka, bolesť hlavy, bolesť tela (príznaky podobné chrípke). Vyrážka sa môže vyvinúť do rozsiahlych pľuzgierov a k olupovaniu kože.

Zoznam nežiaducich účinkov uvedený nižšie zahŕňa aj tie, ktoré pociťovali pacienti pri užívaní vysokých dávok v súvislosti s dlhodobou liečbou kyselinou acetylsalicylovou (jedno z liečiv Migralginu) na liečbu príznakov reumatizmu. Žalúdočno-črevné ťažkosti sa vyskytujú pravdepodobnejšie, keď sa užívajú vyššie dávky Migralginu.

Časté (môžu postihovať menej ako 1 z 10 osôb)

  • nervozita, závraty;
  • bolesti brucha, bolesti žalúdka, poruchy trávenia, pocit nevoľnosti (nauzea), nevoľnosť (vracanie), pálenie záhy;
  • okultné krvácanie (krv prítomná v stolici, ktorú nie je vidieť, ale dá sa stanoviť v testoch).

Menej časté (môžu postihovať menej ako 1 zo 100 osôb)

  • veľmi rýchly a nerovnomerný tlkot srdca (palpitácie);
  • alergické (precitlivené) kožné reakcie (napr. svrbenie alebo žihľavka);
  • hnačka.

      ‌5. Ako uchovávať Migralgin  

Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí.

Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuľke. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci.

Uchovávajte pri teplote do 25 ºC v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou.

Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.   ‌6. Obsah balenia a ďalšie informácie  

Čo Migralgin obsahuje

  • Liečivá sú kyselina acetylsalicylová, paracetamol a kofeín. 1 tableta obsahuje 250 mg kyseliny acetylsalicylovej, 250 mg paracetamolu a 50 mg kofeínu.
  • Ďalšie zložky sú monohydrát laktózy, kukuričný škrob, koloidný oxid kremičitý a kyselina stearová.

 

Držiteľ rozhodnutia o registrácii a výrobca

Držiteľ rozhodnutia o registrácii

Zentiva, k. s., U kabelovny 130, 102 37 Praha 10, Česká republika

Výrobca

S.C. ZENTIVA S.A., 50 Theodor Pallady Blvd., district 3, 032266 Bukurešť, Rumunsko  

Táto písomná informácia bola naposledy aktualizovaná v apríli 2016.

Dokumenty

Chýba alebo je nepravdivý niektorý dôležitý parameter? Uvedené informácie sú len orientačné, pred nákupom vo vybranom obchode odporúčame overiť, že predávaný model má kľúčové vlastnosti podľa vašich požiadaviek. Aj keď sa snažíme o maximálnu presnosť informácií, bohužiaľ nemôžeme zaručiť 100% správnosť. Ceny produktov sú vrátane DPH.

Hodnotenia produktu

7zákazníkov odporúča produkt
0zákazníkov neodporúča produkt
95 %priemer z 13 hodnotení
5
11 ×
4
2 ×
3
0 ×
2
0 ×
1
0 ×

Zákazníci najčastejšie zmieňujú

Tento produkt zatiaľ nemá dostatok hodnotenia

  • , zakúpené v MojaLekáreň.sk

    Odporúča produkt

    90 %

    dosť rýchlo zaberá na stredne silné bolesti hlavy

  • , zakúpené v Dr.Max lekáreň

    Odporúča produkt

    100 %

    • Rychly ucinok
  • , zakúpené v MojaLekáreň.sk

    Odporúča produkt

    100 %

    • zabera pri bolestiach hlavy
  • , zakúpené v Dr.Max lekáreň

    Odporúča produkt

    90 %

    produkt poznám a užívam pri bolestiach hlavy aj začínajúcej migréne

  • Odporúča produkt

    80 %

    • Môžem len odporučiť. Migrénami trpím už 10 rokov a prešla som si kadejakými liekmi. Či už z lekárne alebo prírodnými liečivami. Dokonca som bola aj na chir. zákroku. Po tomto som siahla ,,zo zúfalstva" . Vyskúšala som to dnes ešte len prvýkrát, avšak neľutujem. Tabletka zaúčinkovala relatívne rýchlo..
  • , zakúpené v Pilulka.sk

    Odporúča produkt

    100 %

    najlepší na migrénu

  • Odporúča produkt

    80 %

    zabera velmi rychlo, vhodny pri migrene, nezatazi zaludok tak, ako ibalgin